март, 2020 ел
җомга

2020 елның 13 мартында Лениногорск шәһәренең Никахлашу сараенда Татарстан АССР төзелүнең 100 еллыгына багышланган 100-нче сабыйның тууын теркәү тантанасы узды. Бу истәлекле вакыйга белән Артем Александр улы белән Зәринә Нәби кызын котларга дип «Лениногорск муниципаль районы» муниципаль берәмлеге Башлыгы, Лениногорск шәһәре мэры Рәгать Хөсәенов, Татарстан Республикасы «Лениногорск муниципаль районы» муниципаль берәмлеге Башкарма комитетының ГХАТ бүлеге җитәкчесе Елена Миннигаләмова һәм «Алтыным» балалар товарлары кибете җитәкчесе Гөлшат Хәмидуллина килде.

март, 2020 ел
сишәмбе

2020 елның 3 мартында Лениногорск бала тудыру йортында 2020 елда туган 100 нче сабыйны тантаналы рәвештә өйгә озату булды. 2020 елның 28 февралендә Лениногорск шәһәре бала тудыру йортында Лев исемле малай «юбилейлы-100нче» сабый булды. Аның тууы белән әтиләре Илья белән әниләре Эльмира Кудашевлар күп балалы ата-аналар булды.

җомга

21 февральдә Бөгелмә бала тудыру йортында 2020 елда туган 100нче баланы тантаналы шартларда өенә озату булды. Данияр 17 февраль көнне дөньяга килә. Ирле-хатынлы Гүзәл һәм Руслан Мөгиновлар күп балалы ата-ана булдылар.

Тэги: ТАССРга 100 ел

Халык традицияләре буенча февраль ае туйлар үткәрү өчен иң яхшы ай булып санала. Февраль аенда уздырылган туй яшь парларга ныклы никах бүләк итәчәк, алар арасында җылы һәм ышанычлы мөнәсәбәтләр булачак.

пәнҗешәмбе

Бүген, 2020 елның 20 февралендә «көзге дата» да Әгерҗедә өч гаилә пары никахларын законлы рәвештә теркәделәр. Яңа өйләнешүчеләр бу «матур» дата аларга бәхет китерәчәк, дип саный.

дүшәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Нурлат муниципаль районында эш сәфәре барышында Нурлат муниципаль районы Башкарма комитеты ГХАТ бүлегендә булды, анда Бөек Ватан сугышы ветераннары ирле-хатынлы Сәмигуллиннар белән очрашты. Каим Сәмигулла улы Сәмигуллин 1943 елда армиягә алынган.

җомга

Бүген 14 февраль көнне Кукмара шәһәре Никахлашу сараенда «100 теләк» бәйрәм акциясе уза, шулай ук «Минем сиңа булган мәхәббәтемнең 100 сәбәбе...» акциясенә старт бирелде. Бу акцияләр Гашыйклар көненә генә түгел, ә быел билгеләп үтелә торган ТАССР төзелүнең 100 еллыгына да багышланган. Ел саен күп кенә парлар, гаиләләренең Изге Валентин яклавында булуын теләп, никахны нәкъ менә 14 февральдә теркәргә тели.

пәнҗешәмбе

Бала туу-һәрвакыт шатлык, бу көннән яңа тормыш башлана, тулы мәшәкать, һәм бер үк вакытта зур бәхет – әти-әни булу. 13 февральдә ТАССР төзелүнең 100 еллыгы елында Чистай бала тудыру йортында 2020 елда йөзенче бала булып туган Глеб исемле малайны тантаналы рәвештә чыгару булды.