август, 2017 ел
чәршәмбе

30 август - Татарстан республикасы көне. Быел бәйрәм яңа форматта уздырыла. Беренче тапкыр Яр Чаллы шәһәрендә - урам фестивале Авто-карнавал "УРАМFEST" үтте. Яр Чаллы шәһәре ЗАГС идарәсе Туй КамАЗын тәкъдим итә. Авто-карнавал бөтен шәһәр буенча узды. Бәйрәм бик күңелле булды.

Республика һәм Нурлат шәһәре көне уңаеннан тантаналы рәвештә 14 яшь тутырган үсмерләргә паспортлар тапшырдылар. Бу көн - яшьүсмеләрнең тормышында дулкынландыргыч һәм бик мөһим вакыйга. Паспорт алу – ул кеше тормышында мөстәкыйльлек, үз-үзең өчен җаваплылык, зур тормышка аяк басу.

30 нчы  август  Республика көнендә  14 яшь тулган Россия  гражданнарына паспортлар тапшыру тантанасы булды. Югары Ослан муниципаль районы башлыгы  Марат Зиатдинов, Татарстан Республикасында Федераль меграция хезмәте идарәсенең Югары Ослан районындагы бүлекчәсе башлыгы Марсель Дәүләтшин  һәм Югары Ослан районы башкарма комитетының ГХАТ бүлеге җитәкчесе Наталья Кадырова укучыларга матур теләкләрен әйтеп истәлекле бүләкләр тапшырдылар.

30 августта 2017 елның Чирмешән районында тантаналы рәвештә паспортлар тапшырылды.

Чара Яшьләр-ял үзәгендә, район. Фестивальны баш документ булды 42 яшь черемшанца. Документ тапшырганда, район Башлыгы Фердинат Дәүләтшин теләде, яшьләргә исәнлек-саулык, бәхет, хыялларының тормышка ашуын, горурлана, чөнки алар хәзер Россия гражданнары һәм патриотлары булырга иле. Белән бергә паспорты укучылар истәлекле бүләкләр тапшырылды.

Татарстан Республикасы Көне бәйрәме алдыннан Яшел Үзән муниципаль районы Башкарма комитеты ГХАТ бүлегендә 13 пар никахы законлы рәвештә теркәлде.  Бу иң мөһим адымны - матур гаилә кору теләген яшь парлар Татарстан Республикасы Көненә багышладылар.

Республика көнен бәйрәм итү уңаеннан Нурлатта бик күп күңелле чаралар үткәрелде. Бәйрәмнең тантаналы өлешен район башлыгы Равил Кузюров ачып, нурлатлыларны, районыбыз кунакларын Республика көне белән котлады һәм Рөстәм Миннехановның бәйрәм уңаеннан котлавын җиткерде.

30 август көнне, Сарман район үзәгенең Татар Илеге ял паркында сарманлылар Республика көнен бәйрәм иттеләр. Паркка җыелган халыкны бәйрәм белән район башлыгы Фәрит Хөснуллин тәбрикләде. Ул шулай ук хезмәт алдынгыларына бүләкләр тапшырды.

Республика көне алдыннан Аксубай районы ЗАГС бүлегендә  Сапожниковлар гаиләсенең никахлары рәсмиләштерелде. ЗАГС бүлеге  хезмәткәре С.Г.Крайнова  яшь парларны һәм  кунакларны  бәйрәмгә Чувашия Республикасыннан  чакырып кайтарды.