сентябрь, 2017 ел
шимбә

Татарстан Республикасы Яшел Үзәндә шәһәрендә 2017 елның 20 сентябереннән шәһәрне санитар чистарту һәм төзекләндерү айлыгы игълан ителде. ГХАТ бүлеге хезмәткәрләре зур энтузиазм белән экологик чарада актив катнашырга кушылдылар.

2017 елның 23 сентябрендә никахлашу Сараенда "Булачак гаилә "Юнона" проекты кысаларында чираттагы дәрес узды. Проект Түбән Кама муниципаль районы ГХАТ Идарәсе һәм психологик-педагогик үзәк "Эйдос" белән берлектә эшләнгән.

2017 елның 23 сентябрендә ГХАТ Идарәсе белгечләре булачак яшь парларга никахлашу тантанасын күрсәттеләр

23 сентябрь көнне Евгения  һәм Адель Кашаповлар 2017 елның 100-нче сан астындагы өйләнешү турында таныклык алдылар. Яшьләрне ГХАТ бүлеге хезмәткәрләре бу матур бәйрәмнәре белән чын күңелдән котладылар һәм бүләк тапшырдылар.

23 сентябрьдә Казанның "Корстон" комплексында  республика конкурсының ана һәм гаилә ярымфиналы "Нечкәбил-2017" узды.

Анда Татарстанның   төрле районнарыннан һәм шәһәрләреннән  45 гаилә ярышты. Алексеевск районын   Ахметшиннар гаиләсе яклады,  хуҗабикә -Земфира  ханым .

Ирле – хатынлы Севастьянов Владимир Алексей улы һәм Алевтина Николай кызы менә инде 50 ел кулга – кул бирешеп тормыш буенча бергә атлыйлар. Алар гаиләләрен 1967 елның 23 сентябрь көне корып җибәргәннәр. Севастьяновларның гаиләләрендә уртак узган еллары – чын байлык. Алар бер – берсен яраткан һәм хөрмәт иткән, очраган  борчуларга һәм мәшәкатьләргә карамыйча,  үз мәхәббәтләрен һәм тугрылыкларын бүгенге көнгә кадәр саклаган, чынлап та, алтын кешеләр.

2017 елның 23 сентябрендә ГХАТ бүлегендә Хаҗиев Рәзил һәм Мотыйгуллина Рәзилә гаилә коруда беренче адымнарын ясадылар. Рәзил белән Рәзилә - адаш исемле кияү белән кәләш. Мамадыш районы ГХАТ бүлеге өчен бу бик сирәк күренеш.

23 сентябрьдә Казанның "Корстон" да масштаблы рәвештә  Татарстан Республикасы гаиләләре Фестивале "Нечкәбил" — 2017 конкурсы булып узды. Быел бу чарада 31 районнан һәм Казан шәһәреннән 43 гаилә катнашты. Конкурста катнашучылар исемлегендә Мамадыш районында яшәүче Эльмира Низамиева да бар.

2017 елның  23 сентябрендә Мамадыш районы ГХАТ бүлегендә Гыйлметдиновлар гаиләсендә тантаналы рәвештә игезәкләргә исем кушу йоласы булып узды. Бәхетле әти-әни балаларына  Әмир һәм Әльмирә дип исем куштылар.

2017 елның 23 нче сентябрь көнендә Лениногорск шәһәре ГХАТ бүлегендә 400 нче пар булып Ефимов Владимир белән Эльнара гаиләсе никаларын рәсми рәвештә теркәде. Шушы дулкынландыргыч вакыйга белән бу гаиләне котлап бүлек җитәкчесе Гөлнара Әнәс кызы Таһирҗанова язылышу турындагы таныклыны тапшырды һәм тормышлары бары бәхет, мәхәббәт һәм назлы хисләр белән тулып торуын теләде.