май, 2016 ел
пәнҗешәмбе

Ата-аналар, килгән кунаклар алдында үзләрен уку, спорт, сәнгатьтә алдынгы күрсәткәннәрне бүләкләү тантанасы да үткәрелде.

Лаеш муниципаль районы яшләр эше, спорт һәм туризм бүлеге, пенсия фонды бүлеге һәм ГХАТ бүлеге белән берлектә Гаилә көнен билгәләп үттеләр.

25 май – Россия паспорты  көне уңаеннан, Балтач ГХАТ бүлегендә гадәттәге матур традицияне дәвам итеп, 30 май көнне танталы рәвештә 11 яшь балтачлылырга паспорт тапшырылды.

Бүген Сарман һәм Мөслим районнарының чираттагы язгы чакырылыш егетләре армиягә киттеләр.

25 майда мәктәпләрдә соңгы кыңгырау бәйрәме булып узды.

Казан шәһәр Думасы депутаты, "Газпром трансгаз Казан" ҖЧҖ генераль директоры Рафаэль Рәфкатъ улы Контюков исеменнән аның киңәшчесе Гүзәл Тәлгать кызы Минкина чыгыш ясады. Ул юбилярларны тәбрикләп, аларга котлау хаты һәм татлы бүләкләр тапшырылды.

Актаныш муниципаль районынының ЗАГС залында 14 яше тулган 50 дән артык кызлар, егетләргә паспорт тапшыру тантанасы узды. Яңа паспорт ияләрен әти-әниләре, туганнары котлады. Район Башкарма комитетының яшьләр, спорт, туризм бүлеге җитәкчесе А.Иманаев егетләргә, кызларга истәлек бүләкләре һәм паспорт тапшырды.