Чистай районында беренче баланы тантаналы рәвештә чыгару

2021 елның 5 гыйнвары, сишәмбе

5 нче гыйнвар көнне Чистай бала тудыру йортында 2021 нче елда Чистай муниципаль районында беренче булып туган Амелиянең яңа туган кызын тантаналы рәвештә чыгару булды. Артур һәм Ольга гаиләсендә көтеп алынган кыз 1 гыйнвар көнне 17 сәгать 03 минутта дөньяга килде. Әнине Ольга Геннадьевна яңа туган бала белән чыгарганда ире һәм туганнары каршы алды.

Тантаналы шартларда Ситдыйковларны Чистай муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Галина Задворнова, «Чистай РҮХ» ДАССОның баш табибы Рәис Мостафин, Татарстан Республикасы Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының ЗАГС бүлеге башлыгы Динара Җәләлова, педиатрия ярдәме буенча баш табиб урынбасары Наталья Толкина котладылар.

Матур әни һәм бәхетле әти котлаулар һәм бүләкләр кабул иттеләр. Яңа ел ничек шәп башланды!