Түбән Кама муниципаль районы ГХАТ Идарәсе коллективын Кыш бабай белән Кар кызы котладылар

2020 елның 30 декабре, чәршәмбе

Декабрь азагы - Яңа ел алды ыгы-зыгы һәм могҗиза көтүе белән тулы елның иң әкияти вакыты. Бәйрәм кәефе ай буе ташламый, ә соңгы көннәрдә барысы да елга йомгак ясыйлар һәм киләсе елга планнар коралар, бүләкләр һәм котлаулар алмашалар.

ГХАТ Идарәсе коллективы бүген, 30 декабрьдә, узып баручы елның соңгы эш көнендә, традиция буенча Никахлашу сараеның Тантаналы залында җыелды. Төп кунаклар - Кыш Бабай һәм аның оныгы, шулай УК Түбән Кама ГХАТ Идарәсе җитәкчесе Бэлла Махотина белгечләрне якынлашып килүче Яңа ел белән котладылар, ә аннан соң команданың киләсе елга төп бурычлары билгеләнде.

Бәйрәм чарасының иң күңеллессе – «Яшерен Кыш Бабай» уенына йомгак ясау белән тәмамланды һәм һәр бүләк үзенең адресатын тапты һәм шатлык өчен тагын бер кечкенә сәбәп булды.