Чистай районында Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көнен билгеләп үттеләр

2021 елның 8 июле, пәнҗешәмбе

Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көнен бәйрәм итү Чистай муниципаль районының күркәм традициясенә әверелде. Ел саен Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көнендә, 25 елдан да ким булмаган, гаилә нигезләренең ныклыгын күрсәтүче һәм балаларны җәмгыятьнең лаеклы әгъзалары тәрбияләгән ата-аналарга «мәхәббәт һәм тугрылык өчен» медале тапшырыла. 2021 нче елда да Чистай муниципаль районында бу пар булып Мифтаховлар Марат Габделәхәт улы һәм Гүзәл Венер кызы танылды.

Мифтаховлар гаиләсе-бәхетле гаилә үрнәге! Алар табиблар династиясенең дәвамчылары булып торалар. Хезмәт сөючәнлеге, белемнәре, игелеклелеге белән алар шәһәр халкының ихтирамын казандылар. Гаилә башлыгы Марат Абдулахатович-хирургия бүлеге мөдире, Ә Гүзәл Венеровна-Чистай үзәк район хастаханәсенең педиатрия бүлеге мөдире. Ир белән хатын табиб һөнәрен кыз һәм ул тәрбияләп, Әти-әни роле белән бергә алып баралар.

Медаль тапшыру тантанасы Чистай муниципаль районы ГХАТ бүлеге тарафыннан мәдәният учреждениеләре белән берлектә Чистай Никахлашу сараенда оештырылды. Аларны истәлекле көн белән Чистай муниципаль районы башлыгының беренче урынбасары Константин Валентинович Иванов, Башкарма комитет җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Галина Юрьевна Задворнова, ЗАГС бүлеге җитәкчесе Динара Наилевна Җәләлова, педиатрия ярдәме буенча баш табиб урынбасары Наталья Толкина котладылар һәм истәлекле бүләкләр тапшырдылар. Бу чарада ир белән хатынның туганнары, якыннары, хезмәттәшләре катнашты. Тантана атмосферасы һәм бер үк вакытта җылылык, уңайлылык, тоелган, кунаклар йөрәгендә мәңгегә калды..

Катлаулы вакытта, һәр көн йөзләрчә кеше тормыш өчен көрәшкәндә, табиб статусы аеруча зур әһәмияткә ия була. Марат Абдулахатович һәм Гүзәл Венеровна-кеше тормышын саклап калып, пациентларның сәламәтлеге өчен гаять зур җаваплылык йөген күтәреп, үз йортларының җылысын саклап кала алдылар, бер-берсенә карата мәхәббәт һәм түземлек белән карый алдылар.

Бу бәйрәм бүген шәһәр һәм районның барлык мәйданчыкларында да билгеләп үтелде. Санитар-эпидемиологик чикләүләрне исәпкә алып, күп кенә чаралар видеоматта, онлайн-челтәрдә үткәрелде. Белем бирү учреждениеләре базасында төрле рәсем конкурслары, мастер-класслар, фотокүргәзмәләр үткәрелде. Авыл мәдәният йортлары, хөрмәтле һәм лаеклы авылдашларын котлап, бәйрәмне билгеләп үттеләр. Шулай ук әдәби сәгатьләр һәм интеллектуаль викториналар район китапханәләре тарафыннан оештырылды. Балалар лагерьларында Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык темасына Кино кичәләре һәм квестлар үткәрелде.

Гаилә, бу, бәлки, кыйммәтрәк! Нәкъ менә шундый бәйрәмнәр кебек гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне ярдәм итә, моңа тагын бер кат инанырга.