сентябрь, 2017 ел
шимбә

16 сентябрьдә Әлмәттә "Татарстан Кроссы" традицион ярышлары  узды, монда йөгерү һәм сәламәт яшәү рәвеше белән кызыксынучылар җыелган иде. Гомумроссия йөгерү көне кысаларында "Милләтләр кроссы-2017" спорт бәйрәме оештырылды.

2017 елның 16 сентябрендә Елантово авыл Мәдәният йортында юбилейларны хөрмәтләүгә багышланган тантаналы чара узды.

2017 елның 16 сентябрендә Афанас авыл җирлеге стадионында "Гаилә стартлары" эстафетасы узды. Чарага спорт белән шөгыльләнүче балалар һәм  ата-аналар чакырылды.

16 нчы сентябрьдә Югары Ослан муниципаль районы Башкарта комитетының ГХАТ бүлеге  хезмəткəрлəре  бөтенроссия чабыш көненə  багышланган « Милләтләр кроссы -2017» чарасында катнаштылар.

Тәтеш муниципаль районында   предприятия һәм оешмалар арасында  җиңел атлетика буенча кросс оештырдылар.

Ярыш алдыннан катнашучыларны Тәтеш муниципаль районы исполком җитәкчесенең урынбасары А.А. Гасимов котлады. Әлеге чаралар сәламәт тормыш алып барырга теләүчеләр сафын арттыра, - дип билгеләп үтте А.А. Гасимов.

Бөтен Россия “Милли кросс-2017» кысаларында үткәрелгән массакүләм йөгереш  16 сентябрь көнне Мамадыш шәһәрендә зур колач белән узды.
             Шәһәрнең 4 мәйданчыгында һәм  авыл җирлекләрендә массакүләм йөгерешкә старт бирелде. Бөтен Россия “Милли кросс-2017» дә Мамадышның сәламәт тормыш алып баручылары елдан-ел күбрәк булып, теләп катнаша.

Шурада гомер итүче Хәкимов Әхмәтвәли абый үзенең бүгенге көндәге яшәешен әнә шундый олы бүләк итеп кабул итә. Тормыш артыгы белән сынаса да, сыгылып төшмичә нык басып калырга Аллаһ көч биргән, ярдәм иткән аңа. Гаилә коргач хатыны белән 10 ел гына яшәп кала.

Районда Милләтләр кроссының социаль әһәмияткә ия чара булуын аңлап эш итәләр. Шуңа да ярышларда мәктәп укучылары, яшүсмерләр, көллият студентлары белән бергә ветераннар, дәүләт һәм иҗтимагый оешма хезмәткәрләре дә катнашты.

2017 елның 16 сентябрендә ЗАГС бүлеге белгечләре Чистай муниципаль районы Башкарма комитеты белгечләре белән бергәләп Кама елгасының яр буен төзекләндерү буенча экология шимбә өмәсендә катнаштылар.