Лениногорск шәһәренең Никахлашу сараенда бриллиант туй

2024 елның 12 сентябре, пәнҗешәмбе

2024 елның 12 сентябрендә Лениногорск шәһәренең Никахлашу сараенда «бриллиант» юбилярларны, Петр Дмитриевич Мурзиннар гаиләсен һәм Нина Дмитриевнаны хөрмәтләделәр! 1964 елның 10 сентябрендә Лениногорск шәһәрендә өйләнешәләр. Петр Лениногорск шәһәрендәге заводларда участок начальнигы, цех начальнигы урынбасары булып эшли, Чернобыль авариясен бетерүдә катнаша. Нина Дмитриевна училищены тәмамлады. Аны педучилищеда эшләргә калдыралар, югары белем ала. Күп кенә студентларны фортепианода уйнарга өйрәтте, музыкага мәхәббәт тәрбияләде. Лениногорск педагогия училищесында пенсиягә чыкканчы 40 ел шулай эшләгән дә. 60 ел бергә яшәү дәверендә аларның гаиләсе зур булып киткән. Аларның өч оныгы – берсе СВО катнашучысы, бүләкләре бар - һәм дүрт оныкчыгы бар. Якыннары һәм дуслары юбилярларга карата бик күп җылы сүзләр әйттеләр! Традиция буенча Мурзиннар гаиләсе Татарстан Республикасы Лениногорск районының юбилярлар китабына үз имзаларын куйды. ЗАГС хезмәткәрләре аларга» бриллиант " никахлашу турында юбилей таныклыгы тапшырдылар һәм аларга ныклы сәламәтлек, яхшы кәеф һәм озын гомер теләделәр!