Гаилә учагы кисәкчәсе белән капсула Бөгелмә районыннан баулыларга тапшырылды

2024 елның 25 марты, дүшәмбе

2024 ел Россия Федерациясе Президенты В.В. Путин тарафыннан Гаилә елы дип игълан ителде. Аның символы булып Мәскәүдә ВДНХда «Россия» күргәзмәсендә кабызылган «Россия йөрәге» Бөтенроссия гаилә учагы тора. Башкалага утны Изге Троица монастыреннан алып киләләр, анда православие изгеләре Петр һәм Феврониянең никах һәм гаилә яклаучыларының мәетләре саклана. Бөгелмә муниципаль районына Лениногорсктан Гаилә учагы капсуласын Гасановлар Владислав Алиевич һәм Анна Александровна гаиләсе алып килде, алар быел алтын туйларын билгеләп үттеләр. Алар өч бала үстергәннәр һәм тәрбияләгәннәр. Ир белән хатынның аерым горурлыгы-аларның оныклары һәм оныкчыклары. Оныгы Владислав, махсус хәрби операциядә катнашучы, РФ Оборона министрлыгының «Батырлык өчен» медале белән бүләкләнә, исем кортигы белән билгеләнә, 2023 елның ноябрендә һәлак була. Улы Владимир, шулай ук СВОда катнашучы, 2024 елның февралендә өенә кайта.

Гасановларның никахының озын гомерле булуы сере бер-берсен яратуга, хөрмәт итүгә һәм аңлауга, һәр көннең шатлану осталыгына нигезләнә. Гаилә учагы капсуласы Бөгелмә районында бер атна дәвамында саклана. 25 мартта тантаналы чарада «Россия йөрәге» гаилә учагының бер өлеше Баулы шәһәренең ЗАГСына тапшырылды. Гаилә учагы белән капсуланы баулыларга бик яшь гаилә, яшь пар Николай һәм Екатерина тюменцевлар тапшыра, алар 23 мартта никахларын теркәгәннәр. Ир белән хатын Новосибирск шәһәрендә танышалар, ә никахларын Бөгелмәдә теркәргә карар итәләр. Янгынны Баулы муниципаль районыннан Хәбибуллиннар Заһит Тимерҗан улы һәм Нәҗибә Мөбәрәк кызы гаиләсе кабул итте. Бөгелмә муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары гаиләләргә сәламләү сүзе белән мөрәҗәгать итте Чарада төрле гаилә тормышы стажы булган парлар катнашты. Мостакимовлар гаиләсе Зия Имамович һәм Лера Нигъмәтҗан кызы.

Алар 55 ел бергә яшиләр, шатланалар һәм барлык авырлыкларны җиңәләр. Бу нык гаиләнең нигезе-үзара хөрмәт, үзара аңлашу һәм мәхәббәт. Хезмәт ветераны исеменә ия, күпьеллык хезмәте өчен күп санлы бүләкләр белән билгеләнгән. Аларның өендә һәрвакыт җылылык һәм уңайлылык атмосферасы хөкем сөрә. Ир белән хатынның яше күтәренке тән һәм рух булып калырга, актив тормыштан ләззәт алырга комачауламый, аларның күзләрендә элеккечә шул ук яшь ут яна. Махринскийлар Вадим Сергеевич һәм Елена Сергеевна гаиләсе үзләренең беренче юбилеен - бергә яшәүнең 10 еллыгын билгеләп үттеләр. Быел аларның гаиләсе күп балалы статуска ия булды, аларның өч кызы бар Варвара, Елизавета һәм кече Василиса, ул күптән түгел, быел февраль аенда дөньяга килде. Махринскийлар гаиләсенең иң яхшы традицияләренең берсе-туган якка зур дус гаилә белән туристлык походлары.