Нурлат муниципаль районында «Ползунки киеп йөгерү»

2024 елның 10 марты, якшәмбе

10 март көнне Нурлат муниципаль районында ГХАТ бүлеге, яшьләр эшләре бүлеге һәм Нурлат шәһәренең мәдәният бүлеге белән оештырылган беренче «Ползунки киеп йөгерү» узды. Стартка ун айдан бер яшькә кадәрге балалар чыкты. Йөгерештә егерме биш бала катнашты. Аларга биш метрлы дистанцияне үтәргә туры килде. Моны балалар яшь категориясенә карап сөйрәлә яки җәяү эшли алганнар. Ата-аналар балаларына яраткан уенчыкларын күрсәтеп ярдәм иткәннәр, бу катнашучыларны җиңүгә таба алга сөйрәп барырга мәҗбүр иткән.

Шулай ук ярышны оештыруда «Галимҗан Сәлих улы Хөсәенов исемендәге спорт мәктәбенең» өстәмә белем бирү муниципаль бюджет учреждениясенең директоры– Нәбиуллин Илсур Әнәс улы һәм яшьләр яшүсмерләр «Мирас» клубы директоры Яллина Инесса Борис кызы катнаштылар. Өлкән буын балалары өчен «Күңелле стартлар» оештырылды. Барлык катнашучылар дипломнар, медальләр һәм истәлекле бүләкләр белән бүләкләнделәр.