октябрь, 2017 ел
якшәмбе

Әтнә муниципаль районы Кулле Киме авылында яшәүче Шарафетдинова Миншарап Шарафетдин кызына 1 октябрь көнне 90 яшь тулды. Шарафетдинова Миншарап озак еллар колхозда эшләгән. Туган көне уңаеннан аны котларга Әтнә муниципаль районы башкарма комитетының  җитәкчесенең урынбасары, Күлле Киме авыл җирлеге, социаль үзәк вәкилләре, редакция вәкилләре килделәр. Шарафетдинова Миншарапның бәйрәмен котлап истәлекле бүләкләр тапшырылды.

2017 ел Россиянен барлык ГХАТ булекләренә очен бик узенчәлекле, чонки быел ГХАТ булекләренен 100 еллыгы бәйрәм ителә. Шул бәйрәм унаеннан барлык ГХАТ булекләрендә куп кенә тантаналы мәжлесләр булып узачак. Балык Бистәсе районыныда, ГХАТ булегенен 100 еллыгы унаеннан, стенд ясалды.  Стенднын исеме «ЗАГС-это жизнь, ЗАГС-это человеческие судьбы», анда кеше тормышынын торле этаплары чагылган.

1 октябрь 2017 елдан Халыкара өлкәннәр көнен Югары осланда бәйрәм ярминкәсе узды, анда барысы да игътибар бирелде, ветераннарга. Өлкән кешеләр алмаган ташламалы купоны, алар буенча народного алырга продуктлары һәм товарлары ташлама. Оештырылган бушлай доставка купленного товар һәм бәйрәм чәй эчтеләр.

Алабуга районы ЗАГС бүлеге үз ветераннарын онытмый, аларнын хәлләрен белешә, ел саен күчтәнәчләр өләшә.

2017 елның 1 октябрендә Түбән Кама муниципаль районы ГХАТ Идарәсе белгечләре Бөек Ватан Сугышы ветераны Евладий Кириллович Заборниковның тол хатыны Заборникова Нина Тимофеевнаны Халыкара өлкәннәр көне белән котладылар.

1 октябрь көнне Түбән Кама муниципаль районында Халыкара өлкәннәр көненә багышланган тантаналы чаралар үтте.

2017 елның 1 октябрь көнендә Түбән Кама ГХАТ идарәсе никахлашу Сараеның ветераннарын Халыкара өлкәннәр көне белән котлады.