Чистай Никахлашу сараенда Зиновьевлар гаиләсен алтын юбилейлары белән котлыйлар

2020 елның 15 июле, чәршәмбе

Бүген Юрий Иванович һәм Надежда Макаровна алтын юбилейларын һәм билгеләп үтәләр. Нәкъ 50 ел элек алар гаилә берлеген ныгытып, кайгыда шатлыкта «кулга кул тотынып» тормыш юлыннан баралар. Чистай Никахлашу сарае традициясе буенча, ирле-хатынлы итеп игълан ителгән минутларны искә төшерделәр.

Чистай муниципаль районы башкарма комитеты ГХАТ бүлеге белгечләре юбилярларны алтын туйлары белән аерым бер сценарий буенча котладылар, чөнки бу дата, металл кебек үк, һәрвакыт кадерле.

Аларның тырышлыклары һәм тырышлыклары өчен ихлас рәхмәт сүзләре яңгырады, чөнки Зиновьевлар гаиләсе-лаеклы гаиләләрнең берсе. Надежда Макаровна күп еллар Чистай ликер-аракы заводында хисапчы булып эшләде, хәзер аның ветераннар Советын җитәкли, ә Юрий Иванович төньякта эшли, анда без барыбыз да беләбез, хезмәт шартлары авыр.

Ирле-хатынлы өч бала тәрбияләп үстергәннәр, биш оныклары һәм ике оныкчыклары бар. Нинди нык һәм Зур гаилә!

Юбилярларга истәлекле бүләкләр тапшырды, ГХАТ бүлеге белгечләре аларга озын гомер һәм иминлек теләделәр.