Баулы шәһәрендә Гаилә елы ачылу көнендә Алтын туй

2024 елның 6 феврале, сишәмбе

6 февраль көнне Гаилә елын ачу тантанасы булды. Бу махсус көнне М. Җәлил мәдәният йортында Хәмзә Миңнегали улы һәм Гөлүзә Харис кызы Кәримовлар алтын туйларын билгеләп үтте.

Юбилярлар Баулы шәһәрендә туып үскәннәр. Хәмзә Миңнегали улы армиядән соң Баулы ПАТП-сына эшкә урнаша һәм бөтен хезмәт гомерен шофер һөнәренә багышлый, гомуми стажы 40 елдан артык. Ул күп бүләкләргә лаек: Татарстан Республикасының Атказанган транспорт хезмәткәре мактаулы исеме; хезмәттә югары күрсәткечләре өчен Мактау грамотасы; күпьеллык намуслы эше һәм югары һөнәри осталыгы өчен Татарстан Республикасы Транспорт һәм юл хуҗалыгы министрының Рәхмәте; Россиядә транспорт комплексын үстерүдә казанышлары өчен Россия Федерациясе транспорт Министрлыгының Мактау грамотасы.

Гөлүзә Харис кызы мәктәпне тәмамлаганнан соң укырга керә һәм Баулы районы партия комитетына эшкә урнашып мөдир вазифасын башкара. Анда лаеклы ялга чыкканчы эшли, гомуми стажы 40 елдан артык. Баулы районы җитәкчелегенең Мактау грамоталары белән бүләкләнә.

Кәримовлар тату гаилә булып яшиләр. Ике бала үстергәннәр, хәзер дүрт оныкның уңышларына шатланалар. Юбилярлар үз йортлары белән яши, бакчачылык белән актив шөгыльләнәләр, чәчәкләр үстерергә яраталар һәм һәрвакыт үз балаларын һәм оныкларын көтәләр, алар өчен алар таяныч, ярдәм һәм лаеклы үрнәк булып торалар.