Чистай ЗАГС бүлегендә Гаилә белеме дәресләре үтте

2024 елның 4 марты, дүшәмбе

2024 елның 04 мартында Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының ЗАГС бүлеге никахлашулар сарае базасында Чистай шәһәренең 1 нче гимназия укучылары белән Гаилә белеме дәресе үткәрде.

ЗАГС башлыгы Илмира Ярмушева Никахлашу сарае бинасы тарихы, демографик күрсәткечләр, гаиләнең мәгънәсе, кеше тормышында аның аерым роле турында сөйләде.

Никахлашу тантанасы рәвешендә тренинг үткәрү өчен балалар үзләре бу рольләргә «кияү» һәм «килен» сайлаганнар! Бу балалар өчен кызыклы иде!

Балалар ЗАГС бүлеге архивын, тантаналар залын рәхәтләнеп карадылар, никах, ата-аналык, туу, үлем һ. б. кебек төп гаилә категорияләре турында күзаллау алдылар.

Ахырда традицион фото, фикер алышу, сораулар һәм, әлбәттә, теләкләр-яңа очрашуларга кадәр!