Балокларның алтын юбилейлары

2023 елның 16 ноябре, пәнҗешәмбе

2023 елның 16 ноябрендә Яшел Үзән муниципаль районы башкарма комитеты ГХАТ бүлеге белгечләре балок Владимир Борис улы һәм Нина Николай кызын хөрмәтләделәр, алар 16.11.2023 елда «алтын» юбилейларын билгеләп үттеләр. Балоклар ике искиткеч бала үстерәләр, гаиләдә 6 онык һәм 5 оныкчык тууы шатлыклы вакыйгалар була. Ярты гасыр бергә яшәү. Бу бик күп яки аз. Бу вакыт эчендә чын байлык тупланган, ул акча белән түгел, ә яхшы гамәлләр белән исәпләнә. Мондый гаиләләр соклану хисе уята. Һәм тантананың гаеплеләренә карап, алар чын мәгънәсендә алтын кешеләр дип әйтергә була. «Обрачальное кольцо» җыры астында юбилярлар никах балдаклары белән алмашалар һәм бер-берсен «алтын» үбешү белән котлыйлар. ГХАТ бүлеге белгечләре ир белән хатынны гаилә бәйрәме белән җылы котладылар, Яшел Үзән муниципаль районы Башлыгының Рәхмәт хатын һәм истәлекле бүләк тапшырдылар.