Әтиләр көне бәйрәме алдыннан Мамадыш районы ГХАТ бүлегендә исем кушу тантанасы үтте

2024 елның 18 октябре, җомга

Баланың исемен сайлау, беренче документын алу – һәр ата-ана өчен бу зур вакыйга. Мондый вакыйганың якыннары, туганнары, дуслары, хезмәттәшләре һәм дәүләт вәкилләре белән бүленүе – бу инде зур бәйрәм. Нәкъ менә шундый бәйрәм, Әтиләр көне алдыннан, Татарстан Республикасы Мамадыш муниципаль районы Башкарма комитетының ЗАГС бүлегенең Тантаналар сараенда узды. Мамадышлы Илназ Хәйриев бу көннәрдә күп балалы ата статусын алды, үзенең өченче улы Әмирнең әтисе булды.

Тантана бүлек начальнигы вазыйфаларын башкаручы Фәния Гаязованың сәламләве белән башланып китте.

Иң дулкынландыргыч момент, әлбәттә, дәүләт документына – туу турындагы язма актына кул кую һәм туу турындагы таныклыкны тапшыру булды. ТР Президенты Р. Н.Миңнехановның котлавы һәм яңа мамадышлы Әмирнең исемле метрикасы искиткеч өстәмә булды.

Хәйриевлар гаиләсенә район башлыгы Вадим Никитин исеменнән котлау һәм бүләкләрне Башкарма комитет җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Артур Еимов тапшырды. Ул гаиләгә иминлек һәм сәламәтлек теләде, мондый чараларның мөһимлеген, гаилә кыйммәтләрен пропагандалауны һәм ана булуның ролен билгеләп үтте.

Гаилә башлыгы Илназ Илгиз улы өчен зур булмаган сораштыру әзерләнгән иде, аны яңа әти "бишле”гә узды. Бәйрәм кунакларының барысын да аның кече варисы өчен башкаруында бишек җыры дулкынландырды.

Күп балалы гаиләне 11нче номерлы "Ландыш" балалар бакчасыннан хезмәттәшләре дә тәбрикләде.

Чара гомуми фотография белән тәмамланды.