Лениногорск районында алтын юбилей

2023 елның 23 декабре, шимбә

Бүген Лениногорск шәһәренең никахлар сараенда "Алтын" Ситдыйковлар Шакир Салих улы һәм Рим Мостафа кызын хөрмәтләделәр. Ярты гасыр бергә! Тормышны бергә, иңгә − иң куеп, йөрәк белән йөрәккә шулкадәр күп еллар узу кыйммәт, һәм яхшы, бу гомер буе йөрәк, үзара аңлашу һәм татулык алып барган матур һәм искиткеч кешеләрдән ким булмый.

Юбилярлар 1973 елның башында Шакир эшләгән ЦРМЗДА танышалар, һәм яшь Рима мәктәпне тәмамлагач шунда урнаша. 1973 елның 29 декабрендә Татар АССРның Лениногорск шәһәре ГХАТ бюросында үз мөнәсәбәтләрен законлаштыралар.

Барлык уңышлары һәм уңышлары белән бергә, юбилярлар үз балаларын һәм оныкларын төп байлык һәм иң әһәмиятле бүләк дип саныйлар. Алар өчен яшиләр, аларга үз мәхәббәтләрен һәм кайгыртуларын бирәләр. Дусларча һәм хөрмәтле гаилә корырга кирәк икәнен үз мисалың белән күрсәтәләр.

Бәхетле юбилярлар залга туй «Мендельсон маршы» тавышына керделәр һәм Лениногорск районы юбилярларының мактаулы китабына үз имзаларын куйдылар.