Яшел Үзән районында гаилә тормышының «бриллиант» юбилее

2023 елның 22 марты, чәршәмбе

2023 елның 22 мартында Яшел Үзән районы Васильево бистәсендә яшәүче Николай Филипп улы һәм Зоя Андрей кызы Ивановлар, туйларының 60 еллыгын билгеләп үттеләр.

60 яшь, ярты гасырдан артык. Бу озын, әмма бәхетле елларда Николай Филипп улы һәм Зоя Андрей кызы искиткеч ирле-хатынлы, идеаль әти-әни, кайгыртучан бабай һәм әби, яраткан бабай һәм дәү әби булалар. Бу юбилей датасын бергә каршы алу бәхетенә бик аз кеше ия. Безнең юбилярлар-чын аерма, алар – бер-берсенең лаеклы дәвамы, кулга-кул тотынып, бу еллар дәвамында бергә атлап бардылар, бергәләп үз язмышларын төзегәннәр, гаилә корганнар, уз йортларын төзегәннәр.

Яшел Үзән районы Васильево шәһәр тибындагы поселогы башкарма комитеты хезмәткәрләре искиткеч кешеләрне гаиләдәге искиткеч вакыйга, «бриллиантлы» тормыш юбилее белән чын күңелдән котладылар, юбилярларга котлау хаты һәм истәлекле бүләк – дөя юрган тапшырдылар.