июнь, 2017 ел
җомга

2017 елның 12 июнендә 15.00 сәгатьтә "Казан Кремле" Музей-тыюлыгының "Манеж" күргәзмә залында Россия һәм Татарстан Республикасы ГХАТ органнарының 100 еллыгына багышланган "Гаилә тарихы - Республика тарихы" күргәзмәсенең тантаналы ачылышы була.

2017 елның 09 июнь көнендә  Арча муниципаль районы башкарма комитетының ЗАГС бүлегендә  “Ана капиталы” сертификатлары тапшыру тантанасы булды. Тантанага районның иң нәни гражданнары белән әти-әниләре, туганнары килгән иде. Сертификат алучыларны Арча һәм Әтнә районара Пенсия фонды җитәкчесе Нурмөхәмәтова Рузия Илсуровна һәм Автоградбанк белгече Ахмадуллина Алсу Альбертовна котладылар. Сертификат ияләренә бүләкләр тапшырылды.

Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районы ЗАГС бүлегендә елның 200 нче пары теркәлде. Дмитрий белән Любовьны тормышларындагы әлеге мөһим вакыйга – гаилә туу белән ихластан тәбриклибез. Никахта бәхет очраклы гына була алмый, никахта бәхетне үзеңә тудырырга кирәк. Мишкиннар гаиләсенә чын күңелебездән гомерлек бәхет телибез.

Яр Чаллы шәһәренең Тантаналар сараенда  25 яшүсмергә паспорт тапшыру тантанасы узды.  Бәйрәмне тантаналы рәвештә ГХАТ идәрәсе башлыгы Р.Г.Зарипова аяты. Шулай ук тантанада “Бердәм Россия” партиясе баш белгеч Е.Л.Шуралева,  Үзәк УФМС  бүлегенең белгеч-эксперт һәм Автозавод УФМС бүлегенең инспектор  катнаштылар.

Бәйрәм күтәренке рухта узды.

09. 06.2017 Кайбыч муниципаль районы ГХАТ бүлегендә тантаналы рәвештә яңа туган балаларга туу таныклыгын тапшыру чарасы узды. Очрашу вакытында  әти-әниләргә “Бәләкәч тартмалары “ тапшырылды.