Лениногорскта «алтын юбилярларны» хөрмәтләделәр һәм гаилә уты белән капсула тапшырдылар

2024 елның 19 марты, сишәмбе

Бүген Никахлашу сараенда ике тантаналы чара узды, «алтын юбилярларны» хөрмәтләү һәм гаилә утлары белән капсуланы Бөгелмә шәһәреннән гаилә парына тапшыру.

Рәхимҗановларның гаилә пары Мансур Сарвартдин улы һәм Зөлхизи Газимҗан кызы 50 ел мәхәббәт һәм татулыкта яшәгәннәр. Туйның алтын юбилее-никахның илле еллыгы, гаилә тормышындагы иң әһәмиятле вакыйгаларның берсе! Бу юбилейның символы булып иң кыйммәтле һәм кыйммәтле металлларның берсе — алтын тора. Яшь Мансур һәм Зөлхизә ерак 1973 елда эштә танышалар, бу беренче күрүдә мәхәббәт була һәм 1974 елның 16 мартында юбилярлар үз гаиләләрен булдыру һәм бергәләп язмышның барлык бүләкләрен кабул итү җаваплылыгын кабул итәләр.

Рәхимҗановлар гаиләсе нефть өлкәсендә эшли, ир белән хатынның ике кызы Гөлнара һәм Светлана һәм улы Рафаэль, Мансур Сарвартдинович һәм Зөлхизи Газимҗановнаның биш оныгы бар, бу бәхет түгелме?

Рәхимҗановларның зур һәм тату гаиләсе шатлыкларын һәм сынауларын уртаклашып, җан белән җан арасында яши белүләре белән бәхетле. Алар шәһәр һәм районның яшь гаилә парлары өчен һичшиксез үрнәк булып тора.

Бүген, 19 мартта, традиция буенча, юбилярларның исемнәре Лениногорск районының тормыш юбилярларының мактау китабына кертелде.

Әлеге мөһим вакыйга белән аларны башкарма район җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Гөлнара Вәгыйзова, ЗАГС бүлеге башлыгы Елена Миңнегалямова, туганнары һәм якыннары котлады.

Аларга нык сәламәтлек, озак еллар бергә яшәү, тынычлык һәм тынычлык теләделәр.

Кадерле Мансур Сарвартдин улы һәм Зөлхизә Газимҗан кызы сезнең йортыгыз шатлык һәм бәхет, дуслык һәм хөрмәт белән тулы булсын.

Аннары Лобановлар Константин Александр улы һәм Елена Анатолий кызы гаиләсе «Россия йөрәге» гаилә учагы капсуласын Бөгелмә районыннан Гасановлар Владислав Али улы һәм Анна Александр кызы гаиләсенә тапшырды.

23 гыйнварда «Россия» Халыкара күргәзмә-форумы кысаларында Россия Федерациясе Президенты Владимир Путин карары буенча үткәрелә торган Гаилә елы ачылды.

Якындагы атнада "Россия йөрәге" гаилә учагы уты салынган капсула Бөгелмәнең Никахлашу сараенда сакланачак.

Барлык гаиләләргә дә мәхәббәтне йөрәкләрдә сакларга, хөрмәт күрсәтергә һәм бер-беребезне сакларга телибез.