октябрь, 2017 ел
якшәмбе

Инде хәбәр ителгәнчә, Мамадыш районы Көек-Ерыкса авыл җирлеге секретаре Сәләхетдинов Инзил Илгизәр улы 2017 елның июль аенда Кукмара районында “Гражданлык хәле актларын теркәү тантанасын  иң яхшы алып баручы” конкурсында 1 нче урынны алды һәм финалга үтте. Конкурсны үткәрү нәтиҗәләре буенча, 2017 елның 26 сентябрь конкурс комиссиясе нигезендә Сәләхетдинов Инзил Илгизәр улы “Татар телендә тантаналы никах теркәү” номинациясендә җиңүче  булды.  Без аны чын күңелдән  котлыйбыз.

2017 елның 28 октябренда Чистай районы ЗАГС бүлеге хезмәткәрләре күркәм гаилә парын – тигезлектә, татулыкта яшәүче Аминя Вагизовна һәм Ринат Гильмутдинович Салаховларны алтын туйлары белән ихластан тәбрик иттеләр.