сентябрь, 2017 ел
якшәмбе

Республика күләмендә үткәрелгән “Нечкәбил” конкурсында Нурлат данын Эльвира Кашапова яклады. Ул гаиләсе белән 2 нче урын яулаган. Котлыйбыз Кашаповлар гаиләсен!

Республикабыз  башкаласы Казан  шәһәрендә Гаилә Фестивале - 2017 үткәрелде. Бу бәйгедә 31 районнан килгән 43 гаилә катнашты. Бәйрәмдә катнашучылар  һәм  тамашачылар гаилә бәйрәмнәре,  уникаль гореф-гадәтләр белән таныштылар. Фестиваль традицион рәвештә масштаблы узды, быел ул  2500 дән артык кешене "Корстон"  үзәгенең  биш залында җыйды. Фестиваленең жюри Рәисе, ТР Дәүләт советы Рәисе урынбасары Римма Ратникова җитәкчелегендәге  жюри биш номинация буенча җиңүчеләрне билгеләде.

1927 елнын 24 сентябрендә Мамадыш районы Түбән Кыерлы авылында туып-усеп, Боек Ватан сугыш чорында    тормышнын ачысын-точесен татыган, колхоз эшлэрендэ   хезмэт куйган,  сугыш ветеранының тол хатыны Фәсхиева Хөснелбанат Фәйзрахман  кызы  90 яшьлек  Юбилеен билгелэп үтте. Бугенге көндә ул Түбән Кыерлы авылында улының, ике кызының кадер-хөрмәтен, игътибарын тоеп, аларны каршы алып,озатып исән-сау гына гөмер кичерә.