Чүпрәле районында Уби авылында яшәүче Валентина Петр кызының 1 нояберендә 95 яшьлеген билгеләде

2017 елның 1 ноябре, чәршәмбе

Гомер бәйрәмен-95 яшьлеге уңаеннан котларга аны матур гадәт белән район башлыгы урынбасары Алексей Сарафанов, авыл җирлегеннән вәкилләр килде.

Ветеранның саулыгы бик якшыдан тугель, әммә кунакларны бүтен күңеле белән каршалды. Быел аңа инсульт булган.  Анарга карамастан Валентина Петровна бутен тормыш мизгелләрен исендэ тота.

Алар гаиләдә өч сеңел. Ике сеңелесе бик озак түгел бу доньядан киткәннәр, Валентина апа иң олысы. Куп нәрсәне күргән. 1942 елда аны фронтка җибәргәннәр, машинист булып эшләгән. 1944 елда сугыштан кайта медаль белэн һәм аяктагы кыйпылчык белән.

Шуннансоң гөмер буе укытучы булып өшләгән Толымбай аулында,  Буа районында. Элеге вакытта Валентина апа узенең туганында яши.

Хакимият органнар вәкилләре  РФ Президентыннан котлау һәм район башлыгы бүләген тапшырдылар һәм шундый ук куңел белән алдагы туган көннәрен билгеләргә.